Kına ve Nikah: Gizem & Serhat

Geçen hafta çok yoğun fakat bir o kadar keyifle çalıştık.

Gizem'in kına gecesi için içinde Ayetel Kürsi yazılı olan bakır taslara kuruyemiş paketleri yerleştirdik. 100 tasın yarısını kırmızı tülle yarısını gümüş pırıltılı tülle sarıp her birini gelin teliyle bağladık. O halinin fotoğrafını çekmeyi unuttuysak da, "Gizem'in Kınası" yazılı etiketleri de tüllere zımbaladık.Üzerlerine çeşitli renklerde çiçekler işlenmiş Ödemiş ipeğinden 100 tane keseye hazırlattığımız kına paketlerini yerleştirdik. Ve sepette sunduk.Yine fotoğraflamayı atlamış olsak da kınada ikram edilmek üzere çilekli ve çikolata dolgulu fıstıklı makaronlar hazırladık.


275 adet nikah şekerlerini minik kavanozlara hazırladık. Kavanozlara biri bronz biri sedefli iki çikolata kaplı badem ve bir adet de gelinin sevdiği naneli çikolata drajelerden koyduk. Kavanoz kapaklarına nikah davetiyesindeki görselden etiket hazırlayıp yapıştırdık. Tülle sarıp çiçek ve beyaz kurdeleyle süsledik.

Gelin alma seramonisi için konvoya katılan araçların aynalarına bağlanmak üzere 15 tane güllü buket hazırladık.Nikahtan sonraki kutlama için üzerinde gelin ve damat kuşların oturduğu maket bir pasta hazırladık.

Maket kesildiğinde yedirilmek üzere gelinlik şeklinde mini bir pasta da yaptık.Biraz yorulduk ama çokça eğlendik ve çok keyifli mutlu bir hafta geçirdik.

Abim Serhat'a ve yengem Gizem'e bir ömür boyu huzur diliyorum.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder